گل محمدی

کد محصول : 2254

25 گرم


هزینه : 2500 تومان


تعداد/مقدار :


گل محمدی رنگ های مختلفی مانند سفید و زرد و قرمز و صورتی دارد و برگ های درشتی دارد ولی گل سرخ برگ های ریز و سرخ رنگ دارد و همانی است که از آن گلاب می‌گیرند و به آن «صدپر» هم می‌گویند زیرا پرهای زیادی دارد.

کاشت گل محمدی در ایران پنج برابر دنیا است و حتی از کشور بلغارستان و ترکیه نیز بالاتر است. از گل محمدی فراورده های بسیاری گرفته می شود که از جمله گلاب طبیعی است. برای تهیه ی گلاب طبیعی در سطح وسیع، سی الی چهل کیلو گلبرگ گل محمدی را با سی تا چهل کیلو آب مخلوط می کنند و به همراه آن سه تا چهار کیلو گلاب سنگین اضافه کرده در دستگاه تقطیر به مدت هفت الی هشت ساعت حرارت می دهند که از آن به مقدار پنجاه کیلو گلاب به دست می آید.
اسانس گل محمدی بهترین اسانس است. گلاب طبیعی را باید در دستگاه خاص اسانس گیری ریخت. البته دستگاه اسانس گیری صنعتی فعلا در کشور موجود نیست. این اسانس می تواند پایه ی انواع عطرها باشد و می تواند به عنوان یک چاشنی و معطر کننده ی طبیعی در غذاها استفاده شود.
روغن گل محمدی طبع معتدل دارد و برای انواع مزاج ها مفید است. حتی برای بعضی از بیماری های خاص مانند سرسام صفراوی مفید می باشد. ابو علی سینا در کتاب قانون مترجم، ج 3 ص 91 می گوید که برای درمان سرسام صفراوی باید دو کار انجام داد یکی اینکه سر بیمار را با برگ های میوه ی تمشک ضماد کرده به او بگویند که گلبرگ های گل محمدی را استشمام کند.

گلبرگ های گل محمدی که خشک شده است را اگر با قند ساییده مخلوط کنند خاصیت ملین دارد. البته فردی که آن را استفاده می کند نباید مبتلا به دیابت باشد.
اگر کسی بلغم غلیظ یا اضافی دارد و یا ادرار و مدفوع او یا عرق و پوست بدن او بدبو است می تواند مخلوط گلبرگ گل محمدی خشک شده را با دوغ شیرین کم چرب بخورد و یا در 24 ساعت یک استکان گلاب طبیعی مصرف کند.
گلبرگ گل محمدی و گلاب طبیعی برای تقویت قلب و تقویت مغز و فعالیت های مغزی بسیار مفید می باشد. برای تقویت مغز و اعصاب و ایجاد آرامش طبیعی می توان از مخلوط گلاب طبیعی با عسل آویشن مصرف کرد.

یکی از فوائد گلبرگ های گل محمدی و گلاب طبیعی این است که ضد افسردگی می باشد. خواه افسردگی، درون زا و خواه از نوع عادی باشد. خوردن و بو کردن آن اثر آرامبخشی و ضد افسردگی دارد.

از حضرت امیر(ع) نقل شده است:

حَبَانِي‌ رَسُولُ اللَّهِ بِالْوَرْدِ بِكِلْتَا يَدَيْهِ‌- فَلَمَّا أَدْنَيْتُهُ إِلَى أَنْفِي قَالَ رَسُولُ اللَّهِ ص- أَمَا إِنَّهُ سَيِّدُ رَيْحَانِ الْجَنَّةِ بَعْدَ الْآس‌.

یعنی پیامبر(ص) به من با دو دستش گل محمدی هدیه داد هنگامی که نزدیک بینی کردم حضرت (ص) فرمود همانا گل محمدی بعد از گل یاس، سید گل های بهشت است.

در روایت دیگر می‌فرماید:

مَنْ أَرَادَ أَنْ يُرِيحَ فَلْيَشَمَّ الْوَرْدَ الْأَحْمَر.

یعنی کسی که می‌خواهد بوی مرا استشمام کند، گل سرخ را بو کند.

مراد از گل قرمز همان گل محمدی است.

از امام صادق علیه السلام روایت است که می فرماید: الرِّيحُ الطَّيِّبَةُ تَشُدُّ الْعَقْلَ وَ تَزِيدُ فِي الْبَاهِ.

یعنی بوی خوش (که طبیعی و ناشی از عطریات طبیعی باشد که از گلبرگ های گل های غیر سمی مانند گل یاس و گل محمد و گل سرخ آتشی و گل نرگس و مانند آن گرفته شده باشد.) عقل را استحکام می بخشد یعنی موجب خوش حافظگی شده و از نسیان و فراموشی جلوگیری می کند. این کار هم موجب شادی و طراوت طبیعی می شود و هم حس شامه را تقویت می کند و همچنین از اقسامی از جنون پیشگیری می کند و هم اینکه قوه ی باه را تقویت می کند که در نتیجه روابط خانواده استحکام می یابد.

از دیگر فوائد آن وجود اخلاق حسنه و استمرار خوش اخلاقی است. همچنین موجب حفظ دوستان شرعی و بقاء دوستی صحیح می شود.

 

ما را در واتس آپ با مطالب جذاب در حوزه سلامت دنبال کنید:

https://chat.whatsapp.com/F9IegGeIhzMFbvQ37uTqtl
 

کشور مبداء: ایران

کیفیت: اعلاء

شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید :

نظرات مشتریان

    برای این کالا نظری ثبت نشده است

شما شاید این را هم دوست داشته باشید