گل ختمی بنفش(پنیرک)

کد محصول : 2262

20 گرم


هزینه : 2800 تومان


تعداد/مقدار :


گاه فرد یبوست حاد یا مزمن دارد و گاه تا یک ماه اجابت مزاج ندارد در اینجا هم بایذ خوراکی خاصی به او داد و هم آنها را اماله و تنقیه کرد.به این گونه که گاه از شیاف روغنی و یا کف صابون و آب استفاده می کنند. در طب سنتی نیز از گلبرگ گل محمدی، برگ سنا و گل ختمی خبازی به شکل مساوی مخلوط می کنند و یک قاشق غذاخوری از آنها را در آب جوش ولرم یا دوغ کم چرب مخلوط کرده میل کند.

همچنین می توان گل ختمی خبازی را جوشاند و آب آن را صاف کرده و در حمام تنقیه کرد. از جوشانده ی برگ سنا نیز می توان استفاده کرد که البته بدی آن این است که موجب التهاب روده می شود یعنی بیمار دچار کولیت روده می شود (این مشکل در گل ختمی خبازی وجود ندارد.)

اگر کسي بيماري ذات الريه دارد يعني التهاب حبابچه هاي دو ريه دارد(برونشيت) داروي درماني اش سه چيزاست: دم کرده گلبرگهاي زرد رنگ آفتابگردان، جوشانده گل ختمي خبازي(پنيرک)، جوشانده انجير خشک. مشکلات تنفسي و گرفتگي راه هاي تتنفسي و برونشيت را خوب ميکند.

إِنَّ مِنْ أَجْمَلِ الْجَمَالِ الشَّعْرَ الْحَسَنَ‌ وَ نَغْمَةَ الصَّوْتِ الْحَسَنِ‌.

یعنی از زیباترین زیبایی ها موی زیبا است و صدای خوب هم به زیبایی فرد اضافه می‌کند.

اگر خانم زیبا باشد ولی صدای مردانه داشته باشد، ترسناک می‌شود.

برای تمییز نگه داشتن و زیبا شدن مو، شستن سر با گل خطمی توصیه شده.

جهت پيشگيري از بيماري هاي تنفسي و کمک به درمان آنها. خلط اضافي، خلط چسبنده، نزله، ترشحات اضافي حلق، در بحث هاي سرماخودگي و... خطمی خبازی مصرف شود.

جهت رفع  گرفتگی صدا،گل خطمی خبازی باید استفاده کرد.

بوییدن عطر گل سنجد یا خود گل سنجد و یا دم کرده ی آن برای مرد موجب تقویت قوه ی باه است و اگر زن بیماری خستگی جنسی داشت از گلبرگ گل سرخ آتشی (گل تیروز) بصورت دم کرده و مصرف کند و یا آن را با گل خطمی مخلوط کند که این کار یبوست را نیز خوب می کند و همچنین عطر گل سرخ استعمال کند.

گل خطمی خبازی برای افرادی که یبوست مزمن دارند، به مقدار سی گرم در سه لیوان آب اگر جوشانده شود تا به یک لیوان کاهش یابد و پس از آنکه سرد شد با پمپ تنقیه،آن را تنقیه کند در روده ها که مخاط زیاد تولید می شود و بعد محتویات روده روی آن سر خورده تخلیه می شود.

 

کشور مبداء: ایران

کیفیت: مرغوب

شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید :

نظرات مشتریان

    برای این کالا نظری ثبت نشده است

شما شاید این را هم دوست داشته باشید