رب فلوس کبدی

کد محصول : 2329

30 گرم


هزینه : 17000 تومان


تعداد/مقدار :


بیماری‌های کبد

بیماری‌های کبدی امروزه تقریباً صعب‌العلاج و لاعلاج هستند ازجمله سیروز کبدی، درد کبد، هپاتیت، یرقان.

کبد در قسمت راست شکم قرار دارد و عضوی بزرگ و سنگین است و وزن آن روی معده می‌افتد و این باعث تخلیه گازهای معده می‌شود.

مستفاد از مجموعه روایات بیشتر بیماری‌های کبد معلول نحوه آب خوردن است، کبد تحمل فشار و کارهای ناگهانی را ندارد ازاین‌رو یک‌نفس آب خوردن یا سرازیر کردن آب در حلق و ناگهان آب خوردن سبب بیماری کبد می‌شود، در روایت آمده: «ولا تعبوه عبا ، فإنه يأخذ منه الكباد.»

یعنی «آب را در حلق سرازیر نکنید، زیرا این کار سبب بیماری (درد) کبد می‌شود.» بهترین روش آب خوردن این است که آب را در دو یا سه نوبت (نفس) و جرعه‌جرعه و با مکیدن بنوشید.

از علل دیگر ایستاده نوشیدن آب در شب است، در روایت آمده: «شرب الماء من قيام بالليل يورث الماء الأصفر.» یعنی «شب ایستاده آب نوشیدن،سبب سیروز کبدی می‌شود.»

همچنین نوشیدن آب بین غذا سبب چربی کبد می‌شود و آبی که آفتاب بر آن تابیده سبب بزرگی کبد و مشکلات صفرا خواهد شد.

نوشیدن آب قبل یا بین غذا خوب نیست و اگر غذا گوشت یا چرب باشد یک ساعت بعد از غذا می‌توان آب نوشید ولی اگر غذا گوشت یا چرب نباشد می‌توان بعد از غذا آب نوشید.

درباره ضرر نوشیدن آب بین غذا در روایت آمده: «يصير في المعدة فجا». یعنی «غذا در معده طوری می‌شود که قابل‌هضم نباشد.» این باعث فشار به کبد می‌شود. خوردن آب سرد مشکلی ندارد ولی در روایت آمده نباید در آب یخ انداخت. خوردن آب بعد از غذا ایرادی ندارد و به گردش غذا در معده کمک می‌کند.

اولین عضوی که غذاها و حتی زهر بر آن تأثیر می‌گذارند یا به آن آسیب می‌زنند کبد است، زیرا معده خیلی آسیب‌پذیر نیست و وقتی غذا از معده عبور کرد و به کبد رسید آنجا اثرش را می‌گذارد.

از علائم ظاهری مشکلات کبد، زردی چشم و زردی صورت است، از نشانه‌های دیگر ترک زبان است و نشانه دیگر سنگینی در سمت راست شکم و زیر دنده‌ها و یا درد در این محل است. در سیروز کبدی شکم بزرگ می‌شود و اگر دست بزنید مانند سنگ سفت است.

 

جهت مشاوره رایگان و تشخیص بیماری از طریق زبان، ما را در گروه واتس آپ به نشانی زیر دنبال کنید:

https://chat.whatsapp.com/F9IegGeIhzMFbvQ37uTqtl

آزمایش کبد چرب چگونه است؟

برای کبد چرب چب نخوریم؟

عکس کبد انسان

داروی کبد چرب چیست؟

شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید :

نظرات مشتریان

    برای این کالا نظری ثبت نشده است

شما شاید این را هم دوست داشته باشید