قسط

کد محصول : 4498

50 گرم


هزینه : 2800 تومان


تعداد/مقدار :


قسط شیرین = قسط عربی = قسط بحری در روایات با ط دسته دار آمده است. قسط تلخ = قسط سیاه = قسط هندی = قسط کشمیری؛ این قسم دوم که سیاه است سمی است و برای استعمال خارجی است. ولی قسط شیرین معطر بدون کرم و در پایه روغن زیتون است که قابل خوردن و ماساژ دادن است که دارای دوازده فایده است.
فواید قسط شیرین:
ادرار آور و برای کبد مفید است و برای درمان دل پیچه نیز مفید است.همچنین اگر قسط شیرین معطر در پایه زیتون خورده شود، درمان کننده تب چهار است. تب چهار یعنی تب مالت = تب بروسلوز.
و مفید برای زکام و نزله ها یعنی زوائد مغز است که باید پشت لوزه ها ریخته شود و گاهی هم به ریه می رود که سرفه صدا دار می شود و درمان وبا است. بخور قسط، ضد وبا است. همچنین بخار پیاز در چهار طرف منزل، ضدعفونی کننده منزل است.
در بحث شب ادراری کودکان که می گوییم، قولنجان زیر زبان نگه دارد. پودر آهن یا حدید سینی حالت غضب و تهاجم می آورد. حدید سینی که از حیث درجه آهن(حدید های تربت منطقه خاف) هفتاد درصد عنصر دارد. اگر کودک براده آهن فشرده را در انگشت نگه دارد، شب ادرای در آن شب نخواهد داشت.
بخور قسط شیرین ضد وبا است. و نشانه وبا، اسهال آب چلویی است. مثل برنج نیم پخته که صاف شود رنگش آنطور می شود. باید سریع قرنطینه شود چون مسری است. و همانند طاعون خطرناک است. تاکنون 809 بیماری عفونی شناخته شده است.
ضد بیماری بَهَق:
همچنین قسط ضد بیماری «بهق» است. بهق یعنی لکه های سفید سطحی پوست. یا درمان دیگر بهق عبارت است از خورشت برگ چغندر که امام رضا (علیه السلام) فرموده است. هم ضماد قسط تلخ و هم شیرین ضد بهق است.
کسانی که پوست بدنشان تیره می شود که علل مختلفی از قبیل ریه و کبد دارد. ماساژ با روغن قسط، برای روشن کردن ظاهر پوست شان، مفید است و قسط تلخ بخاطر حساسیت برای مالیدن توصیه نمی شود.
انواع قسط:
 قسط هم دو نوع داریم. یکی قسط شیرین، که سفید رنگ،معطر،تازه و بدون کرم است که در عربی به آن بحری می گویند. نوع دوم قسط ،هندی است که تلخ است و حرارتش بیشتر است. منافع قسط سفید و سیاه بسیار زیاد است. بلغم را خشک می کنند. مکوس اضافی را برطرف می کند.برای بلغمی مزاج ها بسیار مفید است. قسط سیاه و سفید، زکام را که تب با آبریزش بینی است را درمان می کند.


ضعف کبد و معده:


برای ضعف کبد، دم کرده ی گل خارم مریم و عرقیات هشتگانه مفید است.

و کسی که معده اش و کبدش گرم است، قسط شیرین باعث سردی شان می شود. و برای تب مالاریا نیز مفید است و برای تب مالت نیز مفید است.
قسط تلخ برای استعمال خارجی است و باعث درمان بیماری پیرولیت مفید است. بیماری ذات الجنب منظور سینه پهلو نیست، بلکه منظور بیماری پلوریت است. قسط تلخ برای ماساژ و قسط شیرین را بخورد. 

از فوائد دیگر قسط:
برای بیماری لرزه و رعشه مفید است. قسط شیرین تازه ی سفید رنگ بهترین نوع قسط است که خوشبو است و از نظر طبع گرم و خشک است و جاذب خلط از عمق بدن است و ضد درد عضلات است. برای اسپاسم عضلانی بسیار مفید است. اگر ضربه خوردید و شکاف عضله داشتید بسیار مفید است که باعث می شود که فتق عضله صورت نگیرد.

ضد رعشه و لرزه:
ضد رعشه و لرزه نیز هست. لرزه یعنی لرزش غیر اختیاری اندام، که با خوردن یک قاشق غذاخوری قسط شیرین و مالیدن برطرف می شود. و ضد دردهای دماغی است. ضد بخشی از سر دردهای مغزی است. گاهی سر درد بخاطر ترشح اضافی غده هیپوفیز است که سردرد های مداوم دارد که با ماساژ و خوردن خوب می شود. و گاهی بخاطر کیست یا تومور خوش خیم یا بد خیم است که کمک کار گل افتیمون و اسطوخودوس است.
ضد درد سینه:
ضد درد سینه است که این ناشی از سرفه های خلطی مکرر است و همچنین ضد نزلات است. که از پشت حلق ریخته و از طریق نای آمده. اگر خلط ها بیرون کشیده نشود مرگ را به دنبال دارد. باید سریع و اورژانسی او را دکتر برد و یا اینکه کله پایی اش کرد و ضربه زد تا آب ها بیرون بریزد. در این موارد باید روغن قسط شیرین را در پایه روغن زیتون درست کنید. که حتی در مورد بیماری آپنه که همان ربو است نقش دارد. که توقف تنفسی در دم و بازدم را برطرف می کند.
و اگر با عسل طبیعی بخورند مخصوصا اسطوخودوس، ضد تنگی نفس و تشنج است. که پنجاه نوع تشنج داریم که حداقل برای سه تا از انواع خوب است.

شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید :

نظرات مشتریان

    برای این کالا نظری ثبت نشده است

شما شاید این را هم دوست داشته باشید