ترجمه متن:

 

 

امروز می خواهم با شما درباره عطرها و  تأثیر رایحه های طبیعی بر خلق و خوی انسان صحبت کنم. 

 

عطرهای ایرانی از نظر کیفیت از بهترین و طبیعی ترین عطرهای دنیا هستند. 

 

پیامبر اسلام حضرت محمد می فرماید: بوی خوش عملکرد قلب را استحکام می بخشد و عمل همبستری را زیاد و قوی می کند.

 

این بدین معنا است که ممکن است فردی میل جنسی داشته باشد،اما توانایی همبستری ندارد و یا از آن طرف توانایی همبستری دارد،اما میل جنسی ندارد.در نتیجه به واسطه معطرات طبیعی،مشکل ضعف نعوظ - زود انزالی و بی میلی جنسی برطرف می شود.که این نشان دهنده آن است که عمده مشکلات جنسی،منشاء عصبی و استرسی دارد،پس به همین دلیل، کسانی که از عطرهای طبیعی مانند عطر گل سرخ - اسطقودوس - نرگس و ... استفاده می کنند،کمتر دچار انواع مشکلات جنسی می شوند.

 

نکته ی دیگر در کلام رسول خدا (ص) استفاده از کلمه (طیب) است. و مراد  از آن،عطرهای طبیعی است نه ادکلن های شیمیایی که هم برای چشم ضرر دارد و موجب آب آوردن چشم می شود و هم برای سینوس ها و تارهای صوتی و ریه ها،و در نتیجه موجب آسم و سایر امراض می شود.

 

عطر طبیعی ، شیمیایی نیست. استفاده از عطرهای شیمیایی می تواند برای سلامتی انسان خطرناک باشد و می تواند باعث ترشحات پشت حلق و بینی و صدمه به سینوس ها و ریه ها شود و باعث آسم و بیماری های دیگر نیز بالطبع خواهد شود. بنابراین ، شما باید فقط از عطرهای طبیعی استفاده کنید ، نه از مواد شیمیایی. بهترین عطرهای طبیعی،معمولا ایرانی هستند.


در حدیث دیگر ، پیامبر خدا می فرماید: - "بوی دلپذیر اندوه را تسکین می بخشد و فرد را خوشحال می کند." و این بدان معنی است که استفاده از عطر، باعث بهبود روحیه و جلوگیری از تحریک پذیری و عصبانیت می شود. 

 

مسلمانان امامی دارند بنام ،امام صادق. ایشان می فرمایند: عطر باعث تقویت ذهن و حافظه می شود.

 

استشمام عطرهای دلپذیر و طبیعی باعث ایجاد حالت شادی و نشاط در فرد می شود. و همچنین حس بویایی را تقویت می کند.